Loading…

ضرورت بکارگیری علوم و فناوری روز متناسب با نیازهای روز یا تهدیدات

معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت از برگزاری نخستین همایش تخصصی جایگاه علم و فناوری حوزه سلامت در دفاع مقدس در روز پنجم مهرماه سال جاری در ۱۱ محور اصلی به همت معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت و میزبانی دانشگاه علوم پزشکی تهران خبر داد.


به گزارش ایسنا، به مناسبت برگزاری همایش تخصصی جایگاه علم و فناوری حوزه سلامت در دفاع مقدس نشستی با حضور دکتر یونس پناهی، معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، دکتر حسین قناعتی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران، سردار فتحیان، رئیس مؤسسه بهداری رزمی دفاع مقدس و رؤسای کمیته‌های همایش برگزار شد.


دکتر یونس پناهی در این نشست با بیان اینکه این همایش در حوزه سلامت مقدمه‌ای برای برگزاری کنگره سراسری سال آینده است، تصریح کرد: انتظار می‌رود در این همایش محتوای مورد نیاز در حوزه سلامت برای کنگره سراسری سال آینده تهیه شود.


معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت با اشاره به ضرورت توجه به آینده‌نگاری، اظهار کرد: یکی از موضوعات مهم و مورد انتظار بررسی میزان آمادگی دانشگاه‌های علوم پزشکی و وزارت بهداشت در مقابل تهدیدات آینده است.


پناهی توانمندی‌های علمی و فناوری امروز کشور را با دهه‌های گذشته غیرقابل مقایسه دانست و گفت: راهکارهای جدید جراحی، پیشگیری، امداد، تشخیص، انتقال و غیره باید به کار گرفته شود. علوم و فناوری روز متناسب با نیازهای روز یا تهدیدات آینده به کار گرفته شود.


وی خاطرنشان کرد: رسالت متولیان همایش نقش جایگاه علم و فناوری سلامت در دفاع مقدس؛ ایجاد آمادگی در کشور است تا قابلیت‌های دانشگاه‌ها رصد شود. همچنین رویکرد مقالات و سخنرانی‌ها باید بر پایه روش‌های نوین و فناوری و تجهیزات آینده باشد؛ برای مثال تهدیدات بیولوژیک، تهدیدات شیمیایی، تروما و حوادث، تهدیدات هسته‌ای، تاثیر جنگ‌های ترکیبی بر سلامت به عنوان موضوعات قابل طرح در این دوره از همایش به شمار می‌روند.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز
لینک مطالب دیگردستگاه تصفیه آبلینک مطالب دیگرروش‌های انتخاب و خرید نهال‌های سالم برای باغبانی

دیدگاهتان را بنویسید